درباره کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» نوشته‌ ی نقاش، نویسنده و مشاور آمریکایی «فلورانس اسکاول شین» و ترجمه‌ی نویسنده و مترجم صاحب ‌نام ایرانی «مینا امیری» است. همان ‌طور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب مجموعه ‌ی چهار نوشته‌ی اسکاول ‌شین است. این چهار کتاب عبارت‌اند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو، عصای معجزه‌گر توست!»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام». زبان اسکاول شین ساده، صمیمی، بی ‌تکلف و طنز است؛
ازهمین ‌رو به ‌راحتی با خواننده ارتباط برقرار می‌ کند و در انتقال پیام‌های خود که پرده از حقیقت زندگی بر‌می ‌دارد، بسیار موفق بوده است. در بخشی از کتاب «بازی زندگی و راه این بازی» می ‌خوانیم: «بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است.
هرچند بدون آگاهی از قانون معنویت نمی‌توان در این بازی برنده شد و پیروز بود و عهد عتیق و عهد جدید، با وضوحی شگفت‌انگیز قواعد این بازی را بیان می ‌کنند. عیسی مسیح آموخت که زندگی، بازی بزرگ دادوستد است؛ زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند، به خود او باز خواهد گشت و هر چه بدهد باز خواهد گرفت.» کتاب حاضر را انتشارات مولف به چاپ رسانیده و توسط هافکو به فروش می رسد.

نقد و بررسی تخصصی

«چهار اثر از فلورانس اسکاول شین»  یکی از کتاب‌های محبوب در زمینه‌ی آثار موسوم به کتاب‌های «خودیاری» است. این اثر، کتابی کلاسیک در این زمینه محسوب می‌شود. این کتاب یکی از پرمخاطب‌ترین آثار در سطح جهان است که برای اولین بار در سال ۱۳۷۳ در ایران به چاپ رسید.

این کتاب از چهار بخش مختلف تشکیل و در هر بخش آن، آموزه‌های مختلفی ارائه شده‌ است: ۱- بازی زندگی و راه این بازی؛ ۲- کلام تو عصای معجزه‌گر توست؛ ۳- درِ مخفی توفیق؛ ۴- نفوذ کلام. در این چهار مدخل، اسکاول شین با زبانی ساده و نثری سلیس، خواننده را با اندیشه‌ی اصلی خود مواجه کرده و از این طریق، پیام هر فصل را به او می‌آموزد. جملات قصار و حکایت‌های کوتاه بسیاری را می‌توان لابه‌لای آموزه‌های وی پیدا کرد که خواندن هر یک می‌تواند بسیار راهگشا باشد. او زندگی را به مثابه‌ی یک بازی مهم ارزیابی کرده است و اعتقاد دارد فقط باید راه و رسم این بازی را آموخت تا بتوان به‌عنوان یک بازیکن موفق در آن به موفقیت دست پیدا کرد.

تخفیف فوری

برای خرید کتاب چهار اثر از فلورانس با یک تخفیف ویژه اینجا کلیک کنید .

درباره کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

نظرات خوانندگان در مورد  کتاب چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

نظرات عموم خوانندگان در مورد کتاب می‌تواند برای کسانی که کتاب را نخوانده‌اند، بسیار راهگشا باشد. کتاب‌هایی که معمولا به‌عنوان کتاب‌های پرفروش شناخته می‌شوند، همیشه موافقان زیاد و البته مخالفان کمی دارند. این کتاب نیز از این قاعده مستثنا نیست. باهم نظر برخی از خوانندگان را مرور می‌کنیم:

مرتضی: «به عقیده‌ی من اولین اتفاقی که در شروع خواندن کتاب رخ می‌دهد، این است که متوجه می‌شوید نمی‌توانید کتاب را به زمین بگذارید. اثر مملو است از آموزه‌های ذهنی فوق‌العاده به همراه تعداد بی‌شماری از مثال‌های واقعی»/

سارا: «پس از خواندن کتاب حس می‌کنید هیچ‌چیزی در این دنیا نمی‌تواند شما را از پا درآورد»/ حمید: «تا سی صفحه‌ی کتاب را تحمل کردم. خیلی عوامانه است. همه‌ی امور زندگی را ماورایی کرده است!»/ آرام: «من کتاب را در روزهای بی‌باوری و بی‌اعتمادی و منفی‌گری‌های بسیار خواندم و نمی‌خواهم بگویم عین آنچه در کتاب گفته شده رخ داد؛ اما مهم‌ترین دستاوردش برای من این بود که تونستم امیدوار باشم و به خودم بگویم با دید همیشگی یا منفی پیش رفتم، نتیجه این بود.

حالا تا جایی که می‌توانم این دیدگاه را به مثبت و باور تغییر می‌دهم، ببینم چه می‌شود و بعید می‌دانم چیزی از دست بدهم!»

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *